Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
Listeleme

Robot Süpürgeler

Yükleniyor...

Robot Süpürgeler

Robot Süpürgeler
Robot Süpürgeler son dönemlerde oldukça popüler olan temizlik araçlarıdır. Çalışan kişilerin çok daha fazla tercih ettiği bu ürünler içerisinde Xiaomi, Anker, Viomi, Youmi gibi markalar en çok popüler olanlarıdır.

Robot Süpürge Nedir?
Belki de ilk olarak Robot süpürge nedir' den başlamak daha doğru olacaktır.
Robot Süpürge, elektrikli süpürgelerin belli bir algoritmaya göre insan faktörü olmadan çalışan tipleridir. Halı ve/veya zemin gibi yumuşak ve sert zeminlerde çalışabilen bu süpürgeler katı maddeleri kendi üzerlerindeki toz haznesine çekerek temizleme yaparlar. Marka ve modele göre kendi kendini otomatik şarz eden modelleri olduğu gibi MOP özelliği (Islak) paspas olan modellerde mevcuttur.

Robot Süpürgeler Nasıl Çalışır?
Yine aslında bu sorununda yanıtı seçilecek olan ürünün marka ve modeline göre değişkenlik gösterse de günümüzde çoğu robot süpürgeler 2 farklı tipte çalışabilmektedir.
1. Manuel Çalışan Robot Süpürgeler
2. Otomatik çalışan Robot süpürgeler

Manuel Çalışan Robot süpürgeler, kumanda veya akıllı telefon aracılığı ile çalışan yine uzaktan kumanda ile yönü değiştirilebilen veya cihazın üzerindeki sensörler ile cihazların kendi yönünü tayin ederek çalışmasını sağlaması şeklinde çalışan robotlardır.

Otomatik Çalışan Robot Süpürgeler ise akıllı telefonlara kurulan uygulamalar ile çalışırlar. Çalıştıkları bölgenin haritasını sensörleri aracılığı ile çıkararak kaydederler ve bu bölgü üzerinde çalışmalarını sağlarlar. Belli zaman aralıklarında otomatik çalışmalarını programlanabilir. Örneğin sabah saat 7 de kalktığınızı ve ailece evden 8' de çıktığınızı varsayalım. Cihaza 08.30' da otomatik süpürme talimatı vererek her sabah sizden sonra süpürme işlemini yapmasını sağlayabilirsiniz.
Veya akşam 19.00' da akşam yemeğinizi yediğinizi var sayalım yine. Akşam 21.00' mutfağı süpürmesi talimatını verebilirsiniz.
Bu sayede temizliği ve özellikle en çok vakit alan ve yoran temizlik aktivitelerinden süpürme işlemini artık dert olmaktan çıkaran Robot süpürgeler ile birlikte hayatımıza bir kolaylık getirdiği aşikardır.

Robot Süpürge Tercihi Nasıl Yapılmalı
Robot Süpürge Tercihi yapılırken, 
ihtiyacınız, bütçeniz gibi faktörler ile teknik servis ihtiyacındaki dönüşümleri de göz ardı edilmemelidir.
Yükleniyor...
Pazartesi - Cuma : 09:00 - 18:00